Розміщення наукових статей у спеціалізованих виданнях передбачають певні вимоги до них. В різній публіцистиці наукового спрямування вони можуть дещо відрізнятися, однак є ключові параметри, які єдині для всіх видань. Перш за все, це структура статті, яка містить такі компоненти:
- Назва має бути ємкісною за змістом і складатися з одного речення.
- УДК статті визначається самостійно згідно скороченим таблицям УДК, які є у вільному доступі в інтернет-мережі.
- Дані про автора: ПІБ, посада, місце роботи (навчання), ORCID та ін. (прописано редакцією видання).
- Анотація: стислий опис результатів, які будуть розкриті в основній частині статті. Зазвичай кількість символів становить 800–1000 б/пр.
- Ключові слова: від 5 до 10 слів (словосполучень), які відображають основний зміст праці.
Примітка: назва, УДК, дані про автора та анотація дублюються англійською мовою. Іноді - після ключових слів українською, іноді - після списку використаної літератури, який, до речі, теж надається англійською та оформлюється за заявленим стандартом
(зазвичай АРА).
- Постановка проблеми: коротке ознайомлення з темою статті, її проблематикою та станом розробки в сучасній науці.
- Аналіз останніх досліджень та публікацій: огляд стану розробки теми в наявній літературі з посиланнями на авторів.
- Мета: визначає кінцевий результат дослідження, який спрямовує логіку викладу матеріалу.
- Виклад основного матеріалу - найбільша частина наукової статті, де надаються основні положення, дослідження, результати, власні думки та ідеї, методики отримання результату та аналіз даних.
- Висновок. Підсумок, який зазначає важливість теми, що розроблялась, надає тезисний виклад основних положень статті, резюмує результати та виявляє подальші перспективи розвитку предмету дослідження.
- Список використаної літератури складається згідно заявлених редакцією стандартів, однак в українському науково-публіцистичному полі на даний час - це ДСТУ 8302:2015. Стандарт періодично переглядається та змінюється, тому при роботі над цією частиною треба зважати на актуальність інформації.